Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi Kursları (ATASEM) Yabancı dil, Sanat, Sosyal kültürel, Mesleki alanlarda, planlı programlı ve sistemli yürütülen yaygın eğitim faaliyetidir.
ATASEM Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir.
Tüm kursların tamamı ücretsizdir.
ATASEM’de kursiyer alt yaş sınırı 15 olup, üst yaş sınırı yoktur.
Talep belirleme kayıtlarımız her zaman yapılmaktadır. Kayıtlarımız her yıl Eylül ve ocak aylarında 2 dönem olarak online veya birimlerden ön kayıt alınmaktadır. Birinci Dönem Kursları ekimin ayının ilk haftası, ikinci dönem kursları şubat ayın ilk haftası başlamaktadır. Genel olarak pek çok branşta eğitimlerimiz Haziran ayına kadar devam etmektedir. Kurs merkezlerinde açılacak kurs programı sitede yayınlanmaktadır. Size en uygun kursu siteden seçip, online yada kurs merkezine giderek kayıt yaptırabilirsiniz.
Kurs programında modüler programdaki kursların bütün modülleri tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.
Farklı branşlarda ve katılacağınız kursların çakışmaması durumunda iki kursa birden katılabilirsiniz.
Evet. Kurslarımızda devam zorunluluğu vardır.
Kurslar en az 12 kursiyerin katılmasıyla açılabilmektedir. Kurstaki kursiyer sayısı 7 ve 7'in altına düştüğünde kapatılır. Bu durumda kursiyer bir hak talep edemez. Okuma–Yazma kurslarında kişi sayısı şartı yoktur.
Sergiler, seminerler, kursiyer ürünleri satışı, sosyal ve kültürel etkinlikler, sempozyumlardır.
-->