ATASEM KURS MERKEZLERİMİZDE KOVİD-19 TEDBİRLERİ

17-10-2020
asmek-haberler

ATASEM KURS MERKEZLERİMİZDE KOVİD-19 TEDBİRLERİ

Atasem Kurs Merkezlerimizde yeni eğitim öğretim yılı için yüz yüze eğitimlerin başlamasına sayılı günler kaldı.

Uzun bir sürenin ardından kursiyerler yeniden Atasem eğitimlerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken, Atasem ailesi olarak bizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hummalı hazırlık içerisinde gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız.

Kurs merkezlerimizin giriş kapısından itibaren alınan tedbirler ile kursiyerlerin ve ziyaretçilerin güvenlik görevlileri tarafından HES kodu sorgulamaları ve ateşi ölçülerek içeri alınmasının ardından, bina girişinde ve her katta bulunan dezenfekten üniteleri ile ellerini dezenfekte etmelerine imkan sağlanmıştır.

Yeni eğitim öğretim dönemi için sınıflarda da birçok önlem alınmış durumda. Sıralarda oturma planları sosyal mesafeye göre ayarlanmış olup, her öğrencinin oturacağı sırada kurs başlangıcından itibaren bitişine kadar yeri sabitlenerek olası temasların önüne geçilmesi planlanmıştır.
Kurs merkezlerinin birçok yerinde dezenfektan noktaları bulundurulurken, özellikle öğrencilerin yoğunluk oluşturabileceği noktalarada 1,5 metrelik sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıcı etiketler yapıştırıldı.

Kurs merkezlerinin koridorlarına, sınıflarına, tuvaletlerine, öğretmen odası ve toplantı odası gibi birçok yerin görünür noktalarına ise
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Kovid-19 tedbirleri kapsamında bilgilendirici afişler kurs merkezlerine asıldı.

Koronavirüse (Kovid-19) karşı tüm hazırlıklarımız tamamlanmış, kurs merkezlerinde kursiyerler için her türlü tedbir alınarak yeni eğitim öğretim dönemine hazır hala getirilmiştir.


Bu haber 445 kişi tarafından okunmuştur.